آتش‌بس در سوریه نباید به فرصتی برای تنفس تروریست‌ها تبدیل شود

[ad_1]

به نقل از صدا و سیما، حسین امیرعبداللهیان با تبریک آزادی موصل به رهبران سیاسی، دینی و مردم عراق به ویژه حشدالشعبی که نقش ویژه ای در این مرحله ایفا کردند، اظهار داشت: آزادی موصل چند پیام مهم برای دنیا داشت.

ایشان افزود: اولین پیام آزادی موصل برای تروریست ها و بطور مشخص داعش است که با وجود حمایت های پیدا و پنهان منطقه ای و بین المللی که این نیروهای تروریستی از آن برخوردار بودند، مردم عراق تحت نظر رهبران، مرجعیت دینی و مقامات سیاسی این کشور فعالانه به میدان آمدند و نیروهای مردمی بویژه نیروهای حشدالشعبی در کنار نیروهای مسلح توانستند پیروزی های مردمی را رقم بزنند.

امیر عبداللهیان با بیان اینکه تحولات عراق در بیش از یک دهه گذشته با فراز و نشیب های بسیاری روبرو بوده است، افزود: پیام دوم آزادی موصل این است که در سایه وحدت در عراق بزرگترین پیروزی ها می تواند نصیب مردم این کشور شود و این درس بسیار خوبی برای دوستان ما در عراق است.

ایشان اضافه کرد: نکته سوم آزادی موصل هم این است که عراق کشور بسیار مهمی در منطقه است و در تحولات پساداعش این فرصت وجود دارد که این کشور نه تنها به جایگاه طبیعی خود در منطقه برگردد، بلکه انتظار می رود در آینده مهمترین نقش را در حل وفصل بحران های منطقه ای ایفا کند.

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل افزود: آتش بس نباید به تنفس و فرصت دهی به گروه های تروریستی در سوریه تبدیل شود.

امیرعبداللهیان با تاکید بر اینکه در سوریه باید راه حل سیاسی در مرکز توجهات قرار گیرد افزود: برای رسیدن به این نقطه پایبندی طرفین به آتش بس موضوع مهمی است .

ایشان خاطرنشان کرد: در سال های اخیر هرگاه که سخنی از آتش بس به میان آمده، حکومت سوریه به آتش بس پایبندی خود را نشان داده است، اما گروه های مسلح و تروریست های دارای حمایت های خارجی هیچ گاه پایبندی خودشان را به این مسئله نشان نداده اند.

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل افزود: نفس برقراری آتش بس در مناطق مختلف سوریه می تواند برای تقویت روند سیاسی مثبت باشد، اما نگرانی از این است که برخی کُنشگران به دنبال این هستند که از این آتش بس های موضعی و منطقه ای برای تنفس و فرصت دهی به گروه های تروریستی، برای پیگیری اهداف خودشان استفاده کنند که این  مسئله هوشیاری لازم را می طلبد.

ایشان با تاکید بر اینکه در نهایت مردم سوریه هستند که باید تصمیم بگیرند، افزود: حکومت، ارتش و مردم سوریه در مقابله با داعش و گروه های تروریستی پیروزی های بسیار مهمی به دست آورده اند که پیروزی حلقه مبارزه با داعش در حلب و موصل  را باید موفقیت مشترکی برای دو دولت عراق و سوریه و برای مردم و نیروهای مردمی داوطلب دو کشور دانست.

[ad_2]
source_link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*