ظریف: آمریکا باید بفهمد که برجام توافقی دوجانبه نیست

[ad_1]

، محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در مصاحبه با رسانه آمریکائی نیویورک تایمز به بیان مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال توافق هسته ای و نیز بدعهدی آمریکا در این خصوص پرداخت.

ایشان در بخشی از این مصاحبه درباره درباره توافق هسته ایِ ۱۴ جولای سال ۲۰۱۵ (۲۳ تیرماه ۱۳۹۴) میان ایران و کشورهای ۱+۵ موسوم به «برجام» اعلام کرد: آمریکا باید بفهمد که برجام یک توافق دوجانبه میان آمریکا و ایران نیست؛ بلکه توافقی چندجانبه است.

وزیر خارجه ایران ادامه داد: آمریکا همچنین باید این موضوع را متوجه باشد که جامعه بین‌ المللی به این مسأله اعتقاد دارد که این توافق به اهدافی که مد نظر آن بوده، رسیده است.

ظریف در ادامه افزود: به نظر من، آمریکا در حال نشان دادن حداقل پایبندی به برجام است و قطعا دولت آمریکا به ویژه پس از روی کار آمدن دولت جدید تمهیدات ضروری برای پایبندی کامل به برجام را انجام نداده است.

دیپلمات برجسته ایران تصریح کرد: آمریکا نیازمند یک اراده سیاسی است که به تعهداتش طبق مفاد این توافق (برجام) پایبند بماند. به نظرم این به نفع همه است که با حسن نیت تعهدات مرتبط با خود در برجام را اجرا کنند؛ چرا که این امر به نفع همگان است که مردم ایران منافع و مزایای اقتصادی اجرای این توافق را ببینند.

[ad_2]
source_link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*