همه ملت ایران به این عزم و شهامت برخاسته از ایمان ببالند

پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی در تجلیل از آتش‌نشانان:همه ملت ایران به این عزم و شهامت برخاسته از ایمان ببالند
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی، از فداکاری آتش‌نشانان مؤمن و شجاع تجلیل کردند. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر رهبر معظم انقلاب، در این  پیام آمده است:
بسم الله الرّحمن الرّحیم
اکنون پس از شب‌ها و روزهای تلخ نگرانی و کاوش، نوبت آن است که یاد فداکاری باشکوه و مظلومانه‌ آتش‌نشانان مؤمن و شجاع ملت ایران ثبت و بزرگ داشته شود و مردانی را که حقاً باید قهرمانان کم‌ادعا و با اخلاص نامیده شوند، همگان بشناسند و درس آنان را در خاطر نگه دارند.این جوانمردان برای نجات جان و مال هم‌میهنان خود، با شهامتی شگفت‌انگیز به درون آتش و آوار رفتند و جان خود را در خطر نهادند و خود را فدا کردند.

آنان یک بار دیگر خاطرات فداکاری‌های دوران دفاع مقدس را زنده کردند و نشان دادند که ایرانی مؤمن آنجا که پای خطرپذیری برای ادای وظیفه در میان است عزمی راسخ و شجاعتی مثال‌زدنی را تجسم می‌بخشد و در راه خدا متاع جان را بی‌چند و چون عرضه می‌کند. خانواده‌های داغدار و همه‌ ملت ایران به این عزم و شهامت برخاسته از ایمان ببالند و صاحبنظران، این پدیده را در تحلیل‌ها و محاسبات خود درباره‌ ایران و ایرانی مؤمن به حساب آورند. این حادثه از سویی غم‌انگیز و از سویی افتخارآمیز است. اینها شهیدان راه خدمت دشوار و انجام وظیفه‌ پر خطرند و هرگز فراموش نخواهند شد ان‌شاءالله.

اینجانب در غم آن عزیزان و دیگر جان‌باختگان حادثه‌ پلاسکو با خانواده‌ها و بازماندگان آنان شریکم و از خداوند متعال برای آنان رحمت الهی و برای اینان صبر و اجر مسألت می‌کنم.همچنین از دستگاه‌ها و افرادی که در این 10 شبانه‌روز تلخ با همه‌ توان برای نجات جان آتش‌نشانان و گرفتارشدگان، کوه سنگینی از کار و تلاش و همت و نگرانی را بر دوش کشیدند و با همکاری و صمیمیت، کاری بزرگ را به پایان رساندند تشکر می‌کنم و پاداش الهی را برای آنان می‌طلبم.
سیّدعلی خامنه‌ای
۱۰ بهمن ماه

منبع: ایرنا

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

۲ نظر ها

  1. خدا همه شهیدان آتش نشان رو رحمت کنه و به خانواده هاشون صبر بره

  2. اتفاق واقعا تلخی بود، خیلیا بی سرپرست و بیکار شدن. دم عیدی خانواده هاشون

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*