دیپلماسی اقتصادی و توسعه روابط با همسایگان، اولویت دولت آینده است

[ad_1]

خبرنگار مهر، محمدجواد ظریف پیش از ظهر امروز و پس از اتمام جلسه با فراکسیون‌ امید مجلس، اظهار داشت: امروز از صبح سه جلسه با کمیسیون‌ها و فراکسیون‌های مختلف مجلس و به ویژه فراکسیون امید داشتم.

او افزود: تعامل با مجلس به عنوان نماد مردم‌سالاری دینی، فرصتی را به همه دستگاه‌ها می‌دهد که هم دیدگاه‌هایشان را به اطلاع نمایندگان مردم برسانند و هم از دیدگاه‌های نمایندگان مجلس که همان افکار و دیدگاه‌های مردم است، استفاده کنند.

وزیر پیشنهادی امور خارجه با ابراز خرسندی از جلسه تشکیل شده در فراکسیون امید مجلس تصریح کرد: در این جلسه دوستان دیدگاه‌ها، نگرانی‌ها و انتقاداتشان را نسبت به کار سیاست خارجی کشور مطرح کردند و ما هم این فرصت را داشتیم که تعامل خوبی داشته باشیم.

ظریف خاطرنشان کرد: دو حوزه که ما بیشترین توجه را به آن داریم و در برنامه سیاست خارجی در دولت دوازدهم نیز بر آنها خاطرنشان شده است، حوزه دیپلماسی اقتصادی است که وزارت امور خارجه در خدمت پیشرفت اقتصادی و معیشت مردم باشد و دیگری توسعه روابط با همسایگان است که مورد خاطرنشان نمایندگان نیز قرار دارد.

او افزود: علاوه بر این، در رابطه با حضور بانوان و اقلیت‌ها در مسئولیت‌های وزارت خارجه نیز دیدگاه‌هایی وجود دارد که در این زمینه نیز وزارت امور خارجه پیش‌قدم بوده و امیدواریم که در دولت دوازدهم نیز این مسئله ادامه یابد.

وزیر پیشنهادی امور خارجه درباره برنامه خود برای حضور در دیگر فراکسیون‌های مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: من روز چهارشنبه هفته گذشته با اعضای فراکسیون مستقلین دیدار داشتم و فردا هم با فراکسیون نمایندگان ولایی جلسه خواهم داشت.

[ad_2]
source_link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*