تجدید میثاق دولتی‌هاوارتشی‌ها با امام(ره)/تشکیل دولت در سایه/روحانی با مردم سخن می گوید و …

[ad_1]

تجدید میثاق فرماندهان ارتش و اعضای دولت با آرمان‌های امام راحل، تاکید بر مودت شیعه و سنی در جنوب ایران، تشکیل دولت در سایه در فراکسیون ولایی، تهیه پیش‌نویس طرحی برای واگذاری نظارت بر انتخابات شوراها به شورای نگهبان، برگزاری سیزدهمین جلسه دادگاه دو متهم نفتی در هفته آینده، افزود‌وگوی زنده تلویزیونی روحانی با مردم، ارائه طرح جامع قوانین کشوری در دولت دوازدهم ، تلاش روسیه برای برگزاری نشست ۱+۵ و… از جمله گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز یکشنبه، پنجم شهریور ماه ۱۳۹۶ است.

سه‌شنبه شب و در یک افزود‌وگوی زنده تلویزیونی رییس جمهور به مهمترین برنامه‌های دولت و همچنین مسایل کشور را با مردم ایران اسلامی در میان می‌گذارد. پرویز اسماعیلی معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهور،با اعلام این خبر افزود: حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در این افزود‌و گوی زنده تلویزیونی، اصول، خط مشی و برنامه دولت دوازدهم در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی را تشریح و ضمن تبیین مهمترین مسایل روز کشور، مواضع کشورمان را درباره تازه‌ترین مسایل منطقه‌ای و بین‌المللی بیان می‌کند.

همزمان با هفته دولتاعضای دولت با آرمان‌های امام راحل تجدید میثاق کردند. رییس جمهور و اعضای دولت دوازدهم، صبح امروز با حضور در مرقد بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران، با آرمان های امام خمینی (ره) و شهیدان انقلاب اسلامی تجدید پیمان کردند. رییس جمهور در این مراسم افزود: دولت دوازدهم با تجربه، امید بیشتر و اراده‌ای مستحکم‌تر برای انجام مطالبات مردم آماده است چراکه زمان سعی و خطا نیست و باید با اراده مستحکم‌تر اقدامات اساسی را انجام دهیم.حجت‌الاسلام والمسلمین  حسن روحانی با بیان اینکه “امروز در کنار مرقد مطهر امام(ره)، آمده‌ایم تا در آغاز دولت دوازدهم بار دیگر با آرمان های امام خمینی(ره) بیعت کنیم”، اظهارداشت: امام(ره) به ما آموخته بود که باید در کنار خداباوری و دین‌باوری مردم را باور داشته باشیم و اجرای احکام الهی تنها در سایه حضور، اعتقاد، اعتماد و ایثار مردم امکان تحقق دارد.

سید حسن خمینی، یادگار امام راحل نیز در همین مراسم تاکید کرد که چشم به راه قدرت دولت و رییس جمهور محترم هستیم. و ی ادامه داد: مطمئنم دولت دوازدهم بیش از هرکسی بار مسئولیت سنگینی که مردم روی دوش او گذاشته اند را درک می کند.دولت از ۴ سال قبل تا کنون گام های بزرگی برداشته و مردم منتظر تحقق وعده‌های داده شده در انتخابات هستند.

مدیرکل تقسیمات کشوری وزارت کشورگفت:طرح جامع قوانین کشوری در دولت دوازدهم ارائه می‌شود.سیدسعید جلالی با بیان این‌که «برای مدتی تقسیمات کشوری کم کار بود»، اظهار داشت: در حال حاضر دولت فضا را بازتر کرده تا جایی که به قانون نزدیک‌تر شده و بحث‌های مهم آن از جمله کدگذاری نقاط جمعیتی در اولویت کارها قرار گرفته است.

امروز همچنین با حضور فرمانده جدید کل ارتش در مرقد مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران  فرماندهان ارتش با آرمان‌های امام راحل تجدید میثاق کردند. فرمانده کل ارتش در این مراسم اظهار کرد: جامه عمل پوشاندن به آرمان‌های امام(ره) فلسفه وجودی همه ما است. امیر سرلشکر عبدالرحیم موسوی افزود:  باید همواره برای پالایش روح خود دائم به زیارت بزرگان، امامزادگان و امام بزرگوارمان که بر گردن ایران و تاریخ ایران حق دارند، بیاییم.

شهدا را مصادره نکنید

«شهدا یک خوان گسترده نعمت اند؛ هر کس که شرف، وجدان و لیاقت استفاده از آن‌ها را دارد؛ بسم الله» و «شهدا که قابل مصادره نیستند، اما رفتارهای جریانات سیاسی، چهره‌ها و شخصیت‌ها می‌توانند در نگاه افکار عمومی تطبیق آن شخصیت و جریان سیاسی با راهی که آن شهید به شهادت رسیده است را نشان بدهد»؛ اینها جملاتی است درباره موضوع «مصادره شهدا» که از زبان دو عضو جبهه پایداری مطرح شده است.

حجت‌الاسلام سید عبدالواحد موسوی‌لاری، نائب رئیس شورایعالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان در دیداری صمیمانه با علمای اهل سنت منطقه گله‌دار از توابع شهرستان مُهر در جنوب فارس، افزود: فرهنگ مودت شیعه و سنی در جنوب ایران ریشه‌دار است. او با بیان این‌که «دولت یازدهم توجه ویژه‌ای به اهل سنت داشته است»، افزود: جهت‌گیری دولت روحانی در بکار گرفتن نیروهای اهل سنت و بانوان خوب بوده و در سخنان رئیس جمهور مورد اظهار قرار گرفته است و حتی مدیران و بانوانی از اهل سنت به عنوان فرماندار و… منصوب شده‌اند.

محمودی شاه‌نشین از تهیه پیش‌نویس طرحی برای واگذاری نظارت بر انتخابات شوراها به شورای نگهبان خبر داد. رئیس هیئت نظارت بر پنجمین دوره انتخابات شوراها در کشور از تشکیل تیمی در کمیسیون شوراها برای تغییر در نحوه نظارت بر انتخابات شوراها خبر داد و افزود که به دنبال تهیه طرحی هستیم تا نظارت بر انتخابات شوراها به عهده شورای نگهبان باشد.

حسن‌بیگی از تشکیل دولت در سایه در فراکسیون ولایی جهت نظارت بر برنامه‌های وزرای دولت دوازدهم خبر داد. یک عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی افزود: فراکسیون نمایندگان ولایی قبل از بررسی صلاحیت وزرا در جلسات علنی مجلس، دولت در سایه را تشکیل داد تا به بررسی برنامه‌های وزرا بپردازد.او افزود: با تعیین ترکیب هیئت وزیران این فراکسیون به صورت دقیق عملکرد وزرا را بررسی می‌کند تا میزان پایبندی آنها به برنامه‌های اعلامی را بسنجد و نکات لازم را یادآوری کند.

روسیه در تلاش است تا جهت حل و فصل اوضاع پیرامون ایران برگزاری اجلاس گروه ۱+۵ را درخواست کند . ایگور ماروزوف، عضو کمیسیون بین‌الملل شورای فدراسیون روسیه با اعلام این خبر افزود: به دلیل وجود گروه میانجی ۱+۵، طرفین بر سر برجام بتوافق رسیدند و به نظر من برگزاری این نشست در شرایط کنونی لازم است. این مقام روس تاکید کرد: باید از نمایندگان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز دعوت به عمل آید تا در این نشست بار دیگر  تایید کنند که ایران بدون قید و شرط به توافقنامه هسته‌ای پایبند بوده و به مفاد آن عمل می‌کند.

رییس سازمان انرژی اتمی  در اولین همایش ملی فناوری کوانتومی، افزود: در چارچوب برجام مذاکراتی با اروپایی‌ها در موضوعات مختلف داشتیم که بحث کوانتوم یکی از آنها بود و اروپایی‌ها آمادگی لازم را برای همکاری با ما در این باره نشان دادند. علی‌اکبر صالحی افزود:دوستان ما در سازمان انرژی اتمی قول دادند که در ماه‌های آینده شاهد اولین آزمایش درهم تنیدگی فوتون‌ها باشیم که اگر این آزمایش با موفقیت انجام شود برای اولین بار است که این اتفاق در جهان اسلام و غرب آسیا روی می‌دهد. صالحی همچنین در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران در رابطه با احتمال برگزاری نشست وزیران خارجه ایران و ۱+۵ درباره برجام در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل، افزود: تا جایی که با آقای ظریف صحبت داشتم احساس من این است که احتمالا ظریف برای برگزاری نشست وزیران خارجه ایران و ۱+۵ اقدام کند.

وکیل مدافع متهم ردیف سوم پرونده موسوم به فساد نفتی از برگزاری سیزدهمین جلسه دادگاه دو متهم نفتی در روز دوشنبه – ۱۳ شهریور ماه – خبر داد. محمدرضا مهرشاد افزود: به دلیل اینکه هنوز دفاعیات ما و موکلم به پایان نرسیده و قاضی دفاع آخر را از متهمان اخذ نکرده است، جلسه سیزدهم رسیدگی به ابن پرونده، هفته آینده برگزار می شود. او افزود: این جلسه همانند جلسات گذشته به صورت علنی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

[ad_2]
سایت منبع

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*