نهاوندیان: شرایط امروز منطقه همکاری تهران و اسلام‌آباد را ضروری‌تر می‌کند

[ad_1]

معاون اقتصادی رییس‌جمهور در دیدار با وزیر خارجه پاکستان خاطرنشان کرد که شرایط امروز منطقه، همکاری هر چه بیشتر ایران و پاکستان را در حوزه امنیت و توسعه منطقه ای ضروری‌تر می کند.

به گزارش ایسنا، محمد نهاوندیان، عصر دوشنبه در دیدار با خواجه محمد آصف، وزیر خارجه پاکستان با بیان این که فوری‌ترین گام‌ها باید در حوزه بانکی و حمل و نقل برداشته شود، اظهار کرد: اگر چه سطح تجارت دو کشور ۳۵ درصد رشد نشان می دهد، ولی در فضای پس از تحریم باید شاهد جهش در مناسبات اقتصادی  و رسیدن به هدف ۵ میلیارد یورو باشیم.

او تصریح کرد: اجرای توافق خط اعتباری دوطرفه ۵۰۰ میلیون یورویی بانکهای مرکزی و گشایش شعبه بانک در دو کشور باید در ۳ ماه آینده تحقق یابد.

معاون اقتصادی رییس جمهور افزود: برقراری خط کشتیرانی مسافری و باری بین چابهار و کراچی و خط پروازی مستقیم بین دو کشور می تواند زمینه ساز همکاری های بلندمدت تر شود.

نهاوندیان:

اگر چه مقابله نظامی و سیاسی با تروریسم ضروری است ولی برخورد ریشه‌ای با افراط‌گری مستلزم همکاری همزمان در حوزه فرهنگ و اقتصاد است
نهاوندیان همچنین با بیان این که تروریسم با تحریف فرهنگ دینی از بیکاران جوان سربازگیری می کند، افزود: اگر چه مقابله نظامی و سیاسی با تروریسم ضروری است ولی برخورد ریشه‌ای با افراط‌گری مستلزم همکاری همزمان در حوزه فرهنگ و اقتصاد است.

وزیر خارجه پاکستان  نیز در این دیدارخواهان سرعت گرفتن مذاکرات تجارت ترجیحی و آزاد بین ایران و پاکستان شد و تاکید کرد: برای گسترش روابط بانکی، باید از مانع ارزیابی‌های نادرست برخی موسسات گذر کنیم.

خواجه محمد آصف همچنین همکاری پاکستان و ایران در حوزه برق و گاز را به نفع هر دو طرف و منطقه دانست و ابراز امیدواری کرد تا دیدار بعدی سران دو کشور ، گامهای فوری موثری برای گسترش همکاری های اقتصادی برداشته شود.

او با بیان این که ارتباط ریلی و جاده ای گوادر – چابهار ، ظرفیت حمل و نقل و ترانزیت منطقه را ارتقا خواهد بخشید، افزود: همکاری سه‌جانبه پاکستان، ایران و چین برای سرمایه‌گذاری در حوزه حمل و نقل و انرژی سرعت خواهد گرفت.

انتهای پیام

[ad_2]
سایت منبع

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*