اتحادیه اروپا نسبت به جنایات میانمار موضع‌گیری کند

[ad_1]

، حسین امیرعبداللهیان دستیاور ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل با سوزانا ترستال سفیر هلند در تهران دیدار و گفتگو کرد.

امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار با ابراز خرسندی از روابط رو به رشد و دوستانه ایران و هلند افزود: گفتگو و رایزنی نمایندگان پارلمان های دو کشور می تواند تأثیر قابل توجهی در تسهیل و تسریع همکاری های طرفین داشته باشد.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل بر همین اساس تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی از تبادل هیات های پارلمانی فیمابین استقبال می کند.

او در ادامه این دیدار ضمن اشاره به تحولات میانمار و کشتار بی رحمانه مسلمانان این کشور، سکوت و بی توجهی جامعه بین المللی در قبال این اتفاقات را محکوم کرد و افزود: انتظار ما از اتحادیه اروپا و کشور هلند این است که در این خصوص اتخاذ موضع کرده و تلاش خود را برای جلوگیری ادامه این فاجعه انسانی به کار گیرد.

امیرعبداللهیان در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به تحولات میدانی و سیاسی سوریه اظهار داشت: با توجه به پیروزی های اخیر ارتش سوریه بر تروریست ها، این کشور قدم به قدم به سوی آرامش بیشتر پیش می رود.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل در ادامه با اشاره به کندی روند تحولات میدانی سوریه که فرصت مناسبی برای به نتیجه رسیدن ابتکارات سیاسی فراهم کرده است، عنوان کرد: در مقطع کنونی مهمترین نگرانی در خصوص گفتگوهای سوریه این است که تعدادی از تروریست ها به جای معارضه، در پروسه سیاسی حل بحران شرکت دارند که این مسأله فرایند رسیدن به راه حل را با مشکل مواجه می کند.

سفیر هلند در تهران:حوادث اسفناک میانمار مورد توجه جامعه خبری هلند است

خانم سوزانا ترستال سفیر هلند در تهران نیز در این دیدار، ضمن اشاره به اهمیت تقویت روابط پارلمانی میان ایران و هلند افزود: تقویت روابط پارلمانی ایران و هلند کمک شایانی به افزایش درک مشترک و آشنایی نمایندگان دو پارلمان با یکدیگر می کند.

او در ادامه در خصوص تحولات میانمار اظهار داشت: آنچه در میانمار اتفاق می افتد حوادثی اسفناک است که مورد توجه رسانه ها و جامعه خبری هلند بوده و بسیار به آن پرداخته شده است.

سفیر هلند در تهران در پایان این دیدار با اشاره به تحولات سوریه خاطرنشان کرد: از نظر ما راه حل سیاسی تنها و بهترین راه حل بحران سوریه است که هر چند در سال های گذشته پستی و بلندی هایی داشته است اما اکنون به سمت درست و مثبتی پیش می رود.

[ad_2]
source_link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*