بدون فوت وقت وزیر علوم معرفی شود/ ضرورت اصلاح ترکیب هیات مدیره استقلال و پرسپولیس


عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از رئیس‌جمهور درخواست کرد تا بدون فوت وقت نسبت به معرفی وزیر علوم به مجلس اقدام کند و همچنین خواستار اصلاح ترکیب هیات مدیره استقلال و پرسپولیس شد.

به گزارش ایسنا، محمود صادقی در تذکری به رئیس‌جمهور اظهار کرد: با گذشت نزدیک به دو ماه از مراسم تحلیف برخلاف تکلیف مقرر در قانون هنوز وزیر علوم به مجلس معرفی نشده و در آغاز سال تحصیلی این وزارتخانه متاسفانه با سرپرست اداره می شود.

ایشان تاکید کرد: آقای رئیس‌جمهور متاسفانه جنابعالی در حوزه‌هایی که مطابق وعده‌های انتخاباتی شما انتظار تحول بیشتری در جهت خواسته ها و مطالبات رای دهندگان می‌رفت، ضعف و انفعال نشان داده‌اید.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: رویه‌ای که در رایزنی‌های مربوط به وزیر علوم در حال انجام است، هم باعث سرخوردگی و سلب اعتماد دانشگاهیان شده که بدنه اصلی حامیان و رای دهندگان به شما بوده‌اند و هم برخلاف تصور ظاهری به جایگاه رفیع مقام رهبری در ذهنیت جامعه دانشگاهی آسیب می زند.

این عضو کمیسیون آموزش مجلس همچنین بیان کرد: از حضرت عالی انتظار داریم بدون فوت وقت نسبت به معرفی وزیری کارآمد، عالم، پایبند به موازین علمی، اخلاقی و قانونی و مسلط به مسائل کلان آموزشی، تحقیقاتی، فناوری و توسعه علمی در فضای کنونی و نیز مورد قبول جامعه دانشگاهی به مجلس اقدام کنید.

این نماینده مجلس همچنین در تذکر دیگری به وزیر ورزش و جوانان افزود: به وظیفه خود در قبال دو باشگاه محبوب و پرطرفدار استقلال و پرسپولیس عمل کنید. متاسفانه ضعف مدیریت این دو باشگاه به خصوص استقلال در فصل اخیر باعث تشتت، سردرگمی و شکستهای پیاپی و موجب نگرانی و سرخوردگی طرفداران پرشمار آن شده است.

صادقی افزود: گزینش اشخاصی که اساسا ربطی به ورزش ندارند و براساس رانت و روابط انتخاب می شوند و هیچ تخصص و تجربه‌ای در این حوزه ندارند متاسفانه باعث تشتت شده است لذا از وزیر ورزش می‌خواهیم با اصلاح ترکیب هیئت مدیره این دو باشگاه به خصوص استقلال به وظیفه قانونی خود عمل کند.

انتهای پیام


سایت منبع

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*