گفتگوی مفصل ظریف با معاون و بازرس ارشد پیشین آژانس اتمی

[ad_1]

«اولی هاینونن» معاون سابق آژانس بین المللی انرژی اتمی در گفتگو با خبرنگار مهر  افزود که دوشنبه شب در حاشیه حضور وزیر خارجه ایران در نیویورک با ایشان بطور مفصل دیدار و گفتگو کرده است.

گفتنی ست «اولی هاینونن» از خط دهندگان اصلی و موافقان بازرسی از مراکز نظامی ایران توسط آژانس بوده و در نوشته های اخیر خود به اقامه دلیل در خصوص ضرورت بازرسی از مراکز نظامی پرداخته است. ایشان در حال حاضر در مرکز دفاع از دموکراسی مشغول به کار است.

وزیر امور خارجه کشورمان که برای شرکت در هفتاد و دومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک حضور دارد، در حاشیه این نشست با بسیاری از مقامات کشورهای اروپایی و آسیایی دیدار و در خصوص موضوعات مختلف از جمله روابط دوجانبه، تحولات منطقه و توافق هسته ای ایران و 1+5 به گفتگو و رایزنی پرداخته است.

علاوه بر دیدارهای دوجانبه، ظریف در نشست کمیسیون مشترک برجام که در سطح وزرای خارجه کشورهای طرف توافق هسته ای ایران و 1+5 برگزار شد، شرکت و موارد نقض برجام از سوی آمریکا را در این نشست مطرح کرد. دیگر کشورها حاضر در این نشست نیز بر پایبندی همه طرف ها بر توافق هسته ای تاکید کردند.

همچنین در این سفر نشست سه جانبه وزرای امور خارجه ایران، عراق و ترکیه در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد برگزار شد و مسائل منطقه به ویژه موضوع همه پرسی در کردستان عراق در این نشست مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.

[ad_2]
source_link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*