معاون پارلمانی رئیس جمهور درگذشت جلال طالبانی را تسلیت افزود

[ad_1]

معاون پارلمانی رئیس جمهور، سه‌شنبه شب با انتشار پیامی درگذشت جلال طالبانی رئیس جمهور پیشین عراق و رهبر اتحادیه میهنی کردستان عراق را به دولت و ملت آن کشور و خانواده مرحوم طالبانی تسلیت افزود.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی معاونت امور مجلس ریاست جمهوری، دکتر حسینعلی امیری، در این پیام نوشته است: خبر درگذشت مام جلال طالبانی رئیس جمهور پیشین عراق و رهبر اتحادیه میهنی کردستان عراق موجب تاثر و تاسف عمیق شد.

او افزوده است: مرحوم جلال طالبانی سال‌ها با ظلم و ستم رژیم بعثی عراق مبارزه کرد و درد و رنج فراوانی را  برای آزادی آن کشور و سپس حفظ استقلال و تمامیت ارضی آن متحمل شد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با تمجید از نقش جلال طالبانی در توسعه روابط عراق با همسایگان و به‌ویژه جمهوری اسلامی ایران در دوران پس از صدام، تاکید کرد: آقای طالبانی در تدوین و تصویب قانون اساسی عراق یکپارچه و تقویت وحدت میان اقوام و مذاهب مختلف آن کشور، نقش مهمی داشت.

امیری در پایان با اشاره به خصوصیات بارز اسلامی و انسانی مام جلال طالبانی، از جمله تواضع و فروتنی، خیراندیشی و نوع‌دوستی ایشان، از خداوند عزّوجلّ برای آن مرحوم غفران واسعه الهی و برای بازماندگان و دوستان او صبر و اجر جمیل مسالت نمود.

انتهای پیام

[ad_2]
سایت منبع

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*