هیچ یک از بحران های منطقه راه حل نظامی ندارد

[ad_1]

، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه سفر خود منطقه خلیج فارس، صبح امروز با شیخ «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر در دوحه دیدار و در مورد موضوعات مربوط به روابط دو جانبه و اوضاع منطقه گفتگو کرد.

ظریف در این دیدار بر سیاست اصولی دولت جمهوری اسلامی ایران برای داشتن بهترین روابط با همه همسایگان خود تاکید و ابراز امیدواری کرد روابط دو جانبه ایران و قطر در همه زمینه ها بیش از پیش گسترش یابد و دستگاه های رسمی دو کشور، امکانات و تسهیلات برای مراودات بیشتر مردم و بخش خصوصی را برای استفاده از فرصت های تجاری و اقتصادی یکدیگر فراهم کنند.

او همچنین با مرور شرایط حساس منطقه و آثار زیانبار برخوردها و منازعات خشونت بار تاکید کرد هیچ یک از بحران های منطقه راه حل نظامی ندارد و همه طرف ها باید به گفتگو و راه حل های مسالمت آمیز پای بند باشند.  

ظریف در ادامه افزود: ایران خواستار بهترین روابط با همه همسایگان خود است و اعتقاد دارد همه طرف ها باید به ابتکارات منطقه ای در جهت ثبات و امنیت دسته جمعی الویت دهند.

در این دیدار امیر قطر نیز ضمن ابراز خشنودی از روند رو به توسعه روابط دو جانبه بین قطر و ایران تاکید کرد دولت و ملت قطر همواره خواستار بهترین روابط با همسایگان شمالی خود بوده اند.

او ضمن استقبال از دیدگاه کشورمان در خصوص مسایل منطقه ای و ضرورت یافتن راه حل های مسالمت جویانه برای بحران های جاری افزود: مشورت و رایزنی مستمر با کشورهای منطقه از جمله ایران یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.

او در این دیدار ضمن خشنودی از روند رو به توسعه روابط دو جانبه و داشتن روابط حسنه با جمهوری اسلامی ایران بر ضرورت گسترش روابط بین کشورهای ساحلی خلیج فارس و ایران تاکید کرد.

[ad_2]
source_link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*