حاشیه‌های مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها

[ad_1]

مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی که امروز با حضور رئیس‌جمهور در دانشگاه‌ تهران برگزار شد، با حاشیه‌هایی همراه بود، از جمله اینکه در حاشیه برگزاری این مراسم تعدادی از دانشجویان با تجمع مقابل سالن برگزاری مراسم خواستار رساندن مطالبات صنفی خود به گوش مسئولان بودند.

به گزارش ایسنا، مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی امروز با حضور رئیس جمهور، وزیر بهداشت،سرپرست وزارت علوم، روسای دانشگاهها،‌ مدیران آموزش عالی دانشگاهیان و دانشجویان در حالی برگزار شد، که فقط تعداد محدودی از دانشجویان که کارت دعوت به همراه داشتند، موفق شدند در سالن برگزاری مراسم حاضر شوند و در جریان روند برگزاری مراسم قرار بگیرند.

بر خلاف سال‌های گذشته دانشجویانی که موفق نشده بودند در سالن برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی حضور پیدا کنند،‌امکان مشاهده مراسم و سخنرانی‌ها از طریق ویدئو پروژکتور  در بیرون از سالن وجود نداشت و می‌توان افزود مراسم امسال در بی خبری دانشجویان و فعالان دانشجویی از روند برگزاری مراسم و سخنان رییس جمهور و مسئولان برگزار شد.

به گزارش ایسنا، در پایان مراسم امروز همچنین گروهی از دانشجویان شبانه دانشگاه تهران خواستار ورود به محل برگزاری مراسم برای طرح مستقیم مطالبات صنفی خود با مسئولان آموزش عالی و رئیس جمهور بودند که این اقدام آنها با ممانعت تیم حراست مواجه شد و در نهایت دانشجویان از ورود به سالن منصرف شدند.

از جمله مطالبات دانشجویان عدم اختصاص خوابگاه به دانشجویان دوره شبانه دانشگاه تهران بود در این راستا دکتر حسین بهنژاد معاون دانشجویی دانشگاه تهران در پاسخ به ایسنا، با اشاره به مطالبات این دانشجویان با تاکید بر اینکه دانشگاه تهران هیچ تعهدی برای اختصاص خوابگاه به دانشجویان دوره شبانه ندارد، افزود: ما در دفترچه کنکور به صراحت تاکید کردیم که به دانشجویان دوره شبانه خوابگاه تعلق نمیگیرد بنابراین تعهدی در این زمینه نداریم.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران ادامه داد: در حال حاضر تمامی دانشجویان دوره روزانه در خوابگاهها ساکن شدهاند یعنی دانشگاه تهران قبل از شروع سال تحصیلی اتاق و ساختمانهای دانشجویان متقاضی خوابگاه خود را مشخص کرده و این افراد از ۲۹ شهریورماه در خوابگاههای خود مستقر شدهاند بنابراین ما به تعهد 100 درصدی خود در اختصاص خوابگاه به دانشجویان پایبند بودیم.

دکتر بهنژاد تاکید کرد: در حال حاضر ظرفیت محدودی برای خوابگاه در دانشگاه تهران وجود دارد که این ظرفیت به دانشجویان ایثارگر بالای ۷۵ درصد و همچنین دانشجویان از کمیتههای مختلف معرفی میشوند اختصاص مییابد.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران در پایان خاطرنشان کرد: ما هیچ اتاقی از خوابگاههای موجود دانشگاه را خالی نخواهیم گذاشت و چنانچه ظرفیتی وجود داشته باشد دانشجویان شبانه را در آن اسکان خواهیم داد.

انتهای پیام

[ad_2]
سایت منبع

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*