عکسی که کاملرترین روایت از اهمیت سفر اخیر اردوغان به تهران است

[ad_1]

، سفر رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه به ایران و دیدار او با مقامات عالی رتبه ایران، بازتاب های متعددی در رسانه های داخلی و خارجی داشت. کانال پیکچرگرافی هم با انتشار یکی از تصاویر مربوط به دیدار وزرای خارجه ایران و ترکیه، انرا مهمترین تصویر این سفر و گواه اهمیت موضوعات مطروحه در آن دانست.

متن منتشر شده در این کانال پیرامون آن عکس بدین شرح است:

« در میان تمام عکس هایی که امروز از مراسم استقبال روحانی از اردوغان منتشر شد، این عکس کامل ترین روایت از ماهیت این دیدارها بود. مصافحه و معانقه خاص ظریف با وزیر امورخارجه ترکیه در پشت ستون های سعدآباد، گواه حساسیت و اهمیت دومین سفر رییس جمهوری ترکیه به تهران در دوران ریاست جمهوری حسن روحانی است.

تغییر و تحولات منطقه و مساله اقلیم کردستان عراق اردوغان را برای به دست آوردن “یک نقشه راه” راهی تهران کرد، چرا که او پیش از سفر به تهران گفته بود: سفر من به ایران برای شرکت در یک نشست همکاری استراتژیک در سطح عالی خواهد بود. ما درباره مساله شمال عراق هم گفتگو خواهیم کرد و با یک نقشه راه جدی برمی‌گردیم.

ایران و ترکیه در مورد اقلیم کرستان عراق نگرانی‌ها و مواضع مشابهی دارند ولی در مورد موقعیت بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه در آینده سیاسی آن کشور دارای اختلاف نظر هستند.

ترکیه تا کنون با متهم کردن بشار اسد به کشتار مردم کشورش، با ادامه حکومت او مخالفت و از گروهی از مخالفان مسلح او حمایت کرده در حالیکه تهران از متحدان اصلی و حامیان مالی و نظامی دولت بشار اسد بوده است و در جنگ داخلی سوریه به طور گسترده به او کمک می‌کند.

از طرفی دیگر همراهی رییس ستاد ارتش ترکیه در این سفر که در پاسخ به سفر سرلشگر باقری (رییس ستاد کل نیروهای مسلح کشور) به ترکیه انجام شده است، بر حساسیت و اهمیت حضور اردوغان در تهران افزوده است.

 یک عکاس خوب باید تغییر و تحولات رویدادها در حوزه ای که بیشترین حضور در آن را دارد خوب بداند، خوب بخواند، خوب بشنود و خوب ببیند.

یک عکاس خوب که در مراسم امروز حضور داشته است باید تمامی گفته های بالا را بداند تا بتواند عکسی بگیرد که حساسیت این دیدارها را منتقل کند، نه عکس های همیشگی و تشریفاتی از اسب ها، ادای احترام به پرچم ها، مصافحه ها و خنده های تکراری … در این عکس به چهره ظریف نگاه کنید، به نگاهش، به دستانش که بازوان چاوش اوغلو را محکم در برگرفته است، به نحوه ایستادنش  همه چیز نشان از یک حرف مهمِ در گوشی دارد، شاید مذاکرات پشت پرده درست از همین جا شروع شده باشد.

القصه! امیر خلوصی عکاس این عکسِ خوب را از نزدیک نمی شناسم. اما بابت نگاه تیزبین و متفاوتش که منجر به ثبت این عکس شده است باید به او آفرین افزود.»

[ad_2]
source_link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*