ترامپ با اظهاراتش خود را نزد همه ایرانیان از هر گرایشی منفور کرد

[ad_1]

به نقل از صدا و سیما، عضو تیم مذاکره کننده هسته ای و سفیر ایران در انگلستان با انتشار پیامی در کانال تلگرامی خود نوشت : بی شک ترامپ با تروریست نامیدن ملت ایران و استفاده از نامی جعلی برای خلیج فارس، خود را برای همیشه و نزد تمامی ایرانیان از هر گرایش و جریانی منفور کرده است. 

حمید بعیدی نژاد نوشت: این نخستین بار است که رئیس یک دولت خارجی ملتی را تروریست معرفی می کند. 

متن کامل پیام سفیر کشورمان در انگلیس به این شرح است: 

1- ترامپ در یک سخنرانی مملو از تنفر و خشونت، سیاست جدید خود در برابر ایران را اعلام نمود. عجیب آنکه او بطور بیسابقه ای “ملت ایران” را تروریست خواند و با تحریف نام “خلیج فارس” که حتی با مواضع رسمی پیوسته ی دولت و ارتش آمریکا در تضاد است، خصومت خود با ایران و تاریخ با شکوه آنرا نشان داد.

2- ترامپ در شرایطی چنین اظهارات تنفر آمیزی به زبان آورد که محبوبیت او فقط پس از 9 ماه به کمترین درصد رسیده و در واقع او ضعیف ترین رئیس جمهور تاریخ آمریکاست. اکثریت قاطع مردم، رسانه ها، سیاستمداران، فرهیختگان، و حتی نزدیکترین متحدان اروپایی از منتقدان جدی او هستند. وزیر خارجه، وزیر دفاع، بسیاری از اعضای کابینه و هم حزبیهای با او در مجلس با مهمترین سیاستهای او از جمله پیرامون برجام موافق نیستند. ترامپ مردی به شدت در انزوا و تنهاست. هیچکس او را دوست ندارد! 

3- موقعیت منطقه ای آمریکا در ضعیف ترین حالت آن قرار دارد و در تمامی جبهه ها در انفعال و موقعیت عقب نشینی میباشد. او که با وجود لفاظیهای خود جرات اتخاذ تصمیم برای حضور نظامیان خود در منطقه خاورمیانه را ندارد، در عراق و سوریه نقش خود را به حداقل رسانده و به همین درجه صحنه را به دیگر بازیگران اصلی واگذار کرده است. 

4- علیرغم لفاظیها و شعارهای تند ترامپ علیه برجام، ایشان نتوانست نیت واقعی خود را که پاره کردن و لغو برجام بود عملی کند. ثابت شد که پایه های برجام بسیار مستحکم است. او هم بر عکس و در تقابل با سیاستهای قبلی خود، از کنگره خواست که با در نظر گرفتن نظرات متحدین، برجام را تقویت نماید!

5- او در این بیانیه با وجود سعی بلیغی که کرد نتوانست کمترین سهمی در ایجاد اختلاف اندازی میان دولت و ملت ایران ایفا کند. با مواضع او بی شک ملت و دولت ایران در تداوم مسیری که شروع کرده اند بیش از گذشته متحدتر و منسجم تر خواهند گردید. 

6- ترامپ بطور بیسابقه ای عصبانیت خود را نیز نسبت به سپاه پاسداران که بخش پر افتخاری از نیروهای مسلح ایران میباشد نشان داد، خشمی که جز به علت شکستهای مکرر داعش از سپاه در منطقه نمیتواند تفسیردیگری داشته باشد.

[ad_2]
source_link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*