اشتباه استراتژیک مشاوران انتخاباتی آقای شهردار

قالیباف در انتخابات سال ۹۲ هم رای خوبی در نظر سنجی‌ها داشت؛ طبق آمار و ارقام  این نظرسنجی‌ها در میان نامزدهای موجود قالیباف از بیشترین شانس برای پیروزی برخوردار بود، همه چیز به خوبی پیش می‌رفت تا اینکه او به یک‌باره در مناظره وارد مساله تعیین کننده‌ای شد که باعث ریزش رأی او شد.

در انتخابات امسال هم همین اتفاق افتاده است. او در نظرسنجی‌ها اوضاع بدی نداشت اما باز اشتباهات راهبردی تیم انتخاباتی‌اش کار را خراب کرده است.او در این مناظره اتهاماتی را به یکی از وزرای کابینه وارد کرد. ورود بی‌مهابا و بی‌دلیل او به این مساله آنچنان به نظر نامناسب آمد که حتی هم جناحی او در مناظره یعنی ابراهیم‌رئیسی هم به صورت کاملا واضح به این ماجرا واکنش نشان داد و گفت : :« ما 6 کاندیدا در اینجا حضور پیدا کرده‌ایم تا برنامه‌هایمان را برای مردم مطرح کنیم و آنها از این برنامه‌ها به نتیجه برسند و این حق مردم است. اما بحث‌های دیگری که حق مردم را ضایع کند به هیچ عنوان پذیرفته شده نیست. »
سایر نامزدها هم در مناظره هر کدام به کنایه یا حتی صریح به این مساله واکنش منفی نشان دادند .
اما این واکنش‌ها پایان کار نبود . ستاد حسن روحانی که تاکنون در مورد اتهام زنی‌های محمدباقر قالیباف سکوت پیشه کرده بود حالا به طرح یک سوال از او پرداخته است . سوالی که بازتاب‌های گسترده رسانه‌ای داشته و محمد باقرقالیباف همچنان از پاسخ به آن امتناع می‌کند. ‌
وکیلی سخنگوی ستاد روحانی گفته است :« ممکن است بگویند چرا فرزند وزیر دست به تجارت زده است. همین انتقاد به فرزند آقای قالیباف وارد است. فعالیت‌های تجاری آقای الیاس قالیباف در خارج و داخل کشور و فعالیت‌های آموزشی و نام مدرسه ایشان زبانزد است. البته ایرادی ندارد به شرطی که از رانت فرزند شهردار بودن یا فرزند وزیر بودن استفاده نشود و با این همه باتوجه به توضیحاتی که درباره فرزند وزیر آموزش و پرورش مطرح شد، لازم است آقای قالیباف نیز درباره فعالیت‌های اقتصادی پسر خود توضیح دهد.»
محمد باقر قالیباف هیچ پاسخی برای این سوال نداده است . گویا در فضای مجازی نیز قرار است کمپینی برای گفتن پاسخ این سوال تشکیل شود .بحث بر سر این است که اگر بنا بر شفاف سازی است کسی که پیشنهاد داده اول خودش باید شروع کند؛ فعلا که پاسخی نرسیده و مردم منتظرند.  
به نظر می رسد قالیباف تنها نامزد این انتخابات است که با کپی‌برداری از روش‌های احمدی‌نژاد در رقابت‌ها وارد چنین فضایی در انتخابات شده است. قالیباف صحنه انتخابات را دوباره تغییر داده ؛ طبق معمول به ضرر خودش !

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

یک نظر

  1. روشی که در پیش گرفته مثل احمدی نژاده دقیقا میخواد از همون تاکتیک ها استفاده کنه …

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*