اگر حمایت آمریکا نبود، زودتر داعش را شکست داده بودیم

[ad_1]

خبرنگار مهر، فیصل مقداد قائم مقام وزیر امور خارجه سوریه در حاشیه دیدار با علی اکبر ولایتی مشاور امور بین الملل رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دستاوردها و پیروزی های سوریه نتیجه حمایت های گسترده برادران ما در جمهوری اسلامی ایران است که در این راه فداکاری های زیادی انجام دادند.

ایشان ادامه داد:  اگر حمایت آمریکا از داعش و دیگر تروریست ها نبود ما خیلی زودتر از این تروریست ها و داعش را در منطقه از بین برده بودیم.

قائم مقام وزیر امورخارجه سوریه افزود: ما اعلام کردیم که در کنار جمهوری اسلامی ایران در جهت مقابله با اقدامات و مواضعی که دولت آمریکا به ریاست ترامپ گرفته و تلاش  می کند موافقت نامه برجام را از بین ببرد، هستیم.

فیصل مقداد افزود: در کنار ایران علیه اقداماتی که دولت آمریکا در جهت احترام نگذاشن به تعهدات خود و بی احترامی به سازمان های بین المللی و کشورهای 5+1 که همگی موضعی ضد موضع ترامپ و آمریکا در این راستا دارند، هستیم.

ایشان بیان کرد: موضع ما با مواضع جمهوری اسلامی ایران در رابطه با حوادثی که در شمال عراق رخ داده یکسان است . تمام اقداماتی که جمهوری اسلامی ایران و عراق انجام می دهند تایید می کنیم و در کنار ملت عراق می ایستیم.

 معاون وزیر امور خارجه سوریه تصریح کرد: ما از یکپارچگی دولت عراق، تمامیت ارضی و اتحاد آن کشور حمایت می کنیم.

مقداد در پایان خاطرنشان کرد: ما در جمهوری عربی سوریه با اقداماتی که ترکیه در ادلب انجام داده مخالفیم و خواستار خروج ارتش اشغالگر ترکیه از ادلب و از تمام مناطق وخاک سوریه هستیم. خوب است که ترکیه حاکمیت سوریه را به رسمیت بشناسد و قطعنامه ها و مصوبات آستانه را محترم بشمارد.

[ad_2]
source_link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*