رئیس «روس اتم» سه‌شنبه ۹ آبان به نیروگاه اتمی بوشهر می‌رود

[ad_1]

به نقل از صدا و سیما، بهروز کمالوندی سخنگو و معاون بین الملل سازمان انرژی اتمی ایران از سفر رئیس شرکت روس اتم به بوشهر در صبح سه شنبه ۹ آبان خبر داد و اظهار داشت: آقای کرینکو اخیراً در حاشیه اجلاس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی دیداری با آقای صالحی داشت و دو طرف در گفتگوهایشان به توافق رسیدند که دیداری دوباره با هم داشته باشند.

ایشان افزود: با توجه به اینکه واحد جدید نیروگاه اتمی در بوشهر وارد مرحله ای می شود که در پایین ترین نقطه آن قرار است سنگ بنای استقرار قلب رآکتور گذاشته شود، این مرحله نقطه عطفی در فرایند ساخت نیروگاه محسوب می شود؛ به همین علت رئیس سازمان انرژی اتمی و همتای روسی ایشان در مراسم مشترکی در بوشهر حضور می یابند.

کمالوندی با اشاره به برنامه سفر رئیس جمهور روسیه در چهارشنبه افزود: در مذاکراتی که با آقای کرینکو داشتیم خواست برنامه سفرش به کشورمان به نحوی تنظیم شود که همزمان با ورود آقای پوتین به تهران باشد.

معاون سازمان انرژی اتمی همزمانی برگزاری این مراسم در بوشهر و حضور همزمان آقایان پوتین و کرینکو در کشورمان را نشان دهنده همکاری های گسترده جمهوری اسلامی ایران و روسیه به ویژه در حوزه صنعتی دانست که در عرصه بین المللی اهمیت بسیاری دارد.

[ad_2]
source_link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*