حل مشکلات یمن در گرو توقف جنگ و ارسال کمک های انسان دوستانه است

[ad_1]

، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با اشاره به نشست مقام های سیاسی و نظامی ائتلاف متجاوزین به کشور یمن در ریاض اظهار کرد: ادعای وزیر خارجه عربستان سعودی مبنی مانع تراشی کشورمان برای صلح در یمن  مضحک و بی اساس است.

سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار داشت: حل مشکلات یمن در گرو توقف جنگ و ارسال کمک های انسان دوستانه و گفتگوی فراگیر بین همه گروه های یمنی است. 

 قاسمی افزود: جمهوری اسلامی ایران از اولین ساعات این تجاوز آن را محکوم نموده و خواستار توقف جنگ شده بود و همچنان راه حل نظامی در یمن را مردود می داند و در این راستا از هیچ کوششی برای پایان این جنگ خونبار و نفرت انگیز دریغ نخواهد کرد.

ایشان افزود: تکرار ادعاهای کذب در اجلاس ریاض از بار مسئولیت انسانی و بین المللی کسانی که جنایات شنیعی از قتل و تخریب مدارس و بیمارستان ها گرفته تا محاصره و گرسنگی دادن مردم بی گناه و مسلمان مرتکب شده اند، نخواهد کاست.

سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه حل مشکلات یمن در گرو توقف جنگ و ارسال کمک های انسان دوستانه و گفتگوی فراگیر بین همه گروه های یمنی است به شرکت کنندگان در این نشست توصیه کرد: به اشتباهات خود ادامه ندهند و با عذرخواهی از مردم یمن زمینه را برای توقف جنگ و شروع گفتگوهای فراگیر فراهم سازند.

[ad_2]
source_link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*