نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری تدریجی اعلام خواهد شد

بعد از اعلام وزیر کشور مبنی بر اعلام یکباره نتایج انتخابات ریاست جمهوری، قائم مقام وی اعلام کرد که با توافق حاصل شده با شورای نگهبان، نتیجه انتخابات به صورت تدریجی اعلام می‌شود.

وزیر کشور شامگاه سه‌شنبه در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری گفته بود: قانون انتخابات ریاست‌جمهوری می‌گوید نتیجه انتخابات ریاست جمهوری  یک باره به وسیله وزیر کشور اعلام شود و اعلام این آمار مقطعی نباشد.

عبدالرضا رحمانی فضلی اظهار کرد: روند کار اینگونه است که آمار از تک تک شعبه‌ها جمع می‌شود و اعضای هیأت‌های اجرایی و نظارت آن را امضا می‌کنند سپس یک نسخه برای شورای نگهبان و وزارت کشور می‌آید که این آمار تطبیق داده شده و تجمیع می‌شود و سپس شورای نگهبان و وزارت کشور آن را امضا می‌کنند و وقتی همه آمار نهایی شد، وزیر کشور آن را اعلام می‌کند اگر هم اختلافی پیش آمد مبنا صورتجلسه شعبه‌هاست.

با این حال عصر دیروز  محمدحسین مقیمی، قائم مقام وزیر کشور گفت: «با کسب نظر شورای نگهبان و مرتفع شدن مشکل حقوقی، نتایج شمارش آرا در این انتخابات به صورت تدریجی اعلام خواهد شد.» مقیمی افزود: «با توجه به اینکه وزارت کشور نیز به لحاظ اجرایی با اعلام تدریجی نتایج شمارش آرا موافق است و با کسب نظر شورای نگهبان مشکل حقوقی فوق مرتفع می‌گردد، در این دوره نتایج شمارش به صورت تدریجی به اطلاع ملت شریف ایران خواهد رسید.»

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

یک نظر

  1. اینکه کم کم اعلام کنن خیلی بهتره واقعا …

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*