آثار هنری جانبازان شیمیایی دفاع مقدس در لاهه به نمایش درآمد

[ad_1]

، همزمان با برگزاری بیست و دومین کنفرانس کشورهای عضو کنوانسیون سلاح های شیمیایی در مقر سازمان منع سلاحهای شیمیائی در لاهه هلند، جانبازان شیمیائی کشورمان نمایشگاهی از آثار خود با پیام منع تولید و کاربرد سلاحهای شیمیائی در حاشیه این کنفرانس برگزار کردند.

این نمایشگاه مورد توجه میهمانان عالیرتبه، سفرا و دیپلماتهای شرکت کننده در کنفرانس کشورهای عضو کنوانسیون سلاح های شیمیایی قرار گرفت و تعداد بسیاری از آن بازدید کردند؛ احمد اوزومجو مدیرکل سازمان منع سلاح های شیمیائی نیز از این نمایشگاه بازدید بعمل آورد.

در این بازدید که غلامحسین دهقانی مدیرکل امور سیاسی وامنیت بین المللی وزارت امور خارجه کشورمان و علیرضا جهانگیری سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان منع سلاح های شیمیائی حضور داشتند، مدیرکل سازمان منع سلاح های شیمیائی با خالقان و طراحان آثار هنری موجود در این نمایشگاه گفتگو کرد.

بر اساس این گزارش، در این نمایشگاه آثاری از موزه صلح تهران، جانبازان شیمیائی سردشت و انجمن دفاع از قربانیان سلاحهای شیمیائی استان فارس به نمایش در امده است .

آثار نمایشگاه موزه صلح تهران در بیست و دومین اجلاس سالانه سازمان منع سلاح‌های شیمیایی از بین ۱۵۴ اثر از ۱۰۰ هنرمند جوان کشورمان که از سراسر ایران ارسال شده است، انتخاب شده و از میان آثار ارسالی ۱۸ اثر از ۱۸ هنرمند توسط هیئت داوران و اساتید دانشگاه هنر تهران برگزیده شده و در این نمایشگاه با عنوان «بوی بادام» به نمایش در آمده است.

[ad_2]
source_link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*