مجلس به طراحی‌های امنیتی عمل نکرده است

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در جلسه‌ای فوق‌العاده با حضور مسئولان امنیتی انتظامی و نظامی با هدف بررسی حوادث تروریستی اخیر تهران تشکیل جلسه داد. 

علاء‌الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی در ابتدای این جلسه ضمن تشریح موضوع تروریسم تکفیری و ابعاد آن اظهار کرد:‌ جمهوری اسلامی ایران مستحکم‌تر از اینهاست که چند تروریست بی‌ریشه تأثیری بر آن بگذارند، اما ما باید به دنبال امنیت پایدار باشیم و تروریسم را در سرچشمه خشک و ریشه‌کن کنیم. وی افزود:‌ در ارتباط با حادثه اخیر هم با توجه به شرایط پیش‌بینی‌هایی شده بود و می‌بایست تمهیدات لازم را تدارک می‌دیدیم که حتی حداقل هم اتفاق نیفتد؛ اگرچه از ابعاد فاجعه آمیز آن جلوگیری شد و لطف خدا و تلاش نیروهای ذیربط باعث کنترل و جمع‌آوری شد، اما باید آسیب‌ها را شناسایی، رفع و امنیت را با شرایط جدید تنظیم کرد.

در ادامه سردار گرجی‌زاده رئیس حفاظت سپاه شرایط امنیتی مجلس را از ابتدا تاکنون تشریح و اظهار کرد: به لحاظ طراحی، پیش بینی‌ها و طراحی‌های امنیتی انجام شده بود و اغلب مصوبات اجرا نشده بود. مکاتبات انجام شده طی سال‌های گذشته و به صورت مکرر موجود است به طور مثال ما پیشنهاد نصب دستگاه هشدار دهنده در ابتدای ورودی مجلس را داده‌ایم اما مجلس عمل نکرده است. وی خاطرنشان کرد: محل مراجعات مردمی متفاوت با ورودی‌های دیگر طراحی شده است چون در این قسمت مردم عادی آمد و رفت می‌کنند.

بر اساس این گزارش، سردار ساجدی نیا در ادامه جلسه بیان کرد: انجام وظایف نیروی انتظامی در چارچوب مصوبات انجام می‌شود همان گونه که درحرم حضرت امام (ره) بموقع اقدام شد.

صدیقی، مدیرکل حراست مجلس نیز توضیحاتی را در این زمینه ارائه داد و اظهار کرد: وظایف حراست به طور کلی در داخل مجلس است و دستگاه‌های امنیتی، هشدارهای امکان عملیات تروریستی  در اطراف یا داخل ساختمان مجلس را داده بودند. بر اساس این گزارش کواکبیان، برزگر،‌ صفاری نطنزی، گودرزی، چنارانی، دهقانی، حسن بیگی، علوی و برومندی از اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس نیز نظرات خود را بیان کردند.

در پایان جلسه جمع‌بندی شد که اولاً باید شرایط جدید را بشناسیم و برنامه‌های خود را با شرایط جدید تطبیق کنیم. داعش در سرزمین‌ها شکست خورده، در حال تکثیر و توزیع در کشورها است؛ ضمن اینکه اقدامات فوری باید انجام شود؛ از قبیل استقرار دستگاه هشدار دهنده و همچنین برنامه جامع تأمین امنیت در ابعاد مختلف باید طراحی و اجرا شود. آموزش تمام نیروها هم باید در دستور کار قرار گیرد تا تمرکز بر انجام وظیفه صد درصد انجام شود و اگر امکان دارد یک نیروی ویژه ضد تروریستی تشکیل شود. بر اساس این گزارش، در این جلسه کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مأموریت یافت تا گزارش دقیقی را تهیه و پیشنهادات را ارائه و کارها را پیگیری کند.

منبع: روزنامه ایران

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

یک نظر

  1. قسمت مراجعات مردمی که مردم گرفتار میان دنبال نماینده ها امنیتش کمتر از بخش های دیگه س واقعا این توهین به مردمه

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*