جهانگیری: بخش خصوصی قدرتمند پیش نیاز توسعه است

[ad_1]

معاون اول رییس جمهور افزود: یکی از اصلی ترین پیش نیازهای توسعه، حضور بخش خصوصی توانمند و قدرتمند در عرصه های اقتصادی کشور است.

به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری عصر امروز (پنجشنبه) در مراسم افتتاح فاز دوم مجتمع کاغذ سازی پردیس با بیان اینکه همه باید تلاش کنیم اعتماد بخش خصوصی برای فعالیت فراهم شود، افزود: رهبر معظم انقلاب با سیاست های اصل ۴۴ گره بزرگی از اقتصاد کشور باز کردند. مهمترین پیام این سیاست ها این بود که بخش خصوصی هیچ محدودیتی در جمهوری اسلامی ندارد و می تواند هر چقدر می تواند بزرگ شود.

او افزود: جهت گیری نظام و دولت این است که بخش خصوصی میدان دار و موتور محرک اقتصاد باشد و به روند توسعه و اشتغال ایران کمک کند.

معاون اول رییس جمهور تاکید کرد: بخش خصوصی موفق است که بتواند با شریک خارجی فعالیت کند زیرا تولیداتشان از نظر کیفیت و قیمت قادر به رقابت در بازارهای جهانی خواهد بود.

جهانگیری با بیان اینکه ما از تولید داخلی حمایت می کنیم اما تولید کننده ای موفق خواهد بود که در بازارهای بین المللی محصولاتش را عرضه کند، افزود: هدف ما حضور در بازارهای منطقه و در مرحله بعد بازارهای اروپا و جهان است.

او با بیان اینکه اگر سرمایه گذاری در کشور به جای فاینانس به صورت سرمایه گذاری مشترک با شرکت های داخلی باشد آثار بهتر و مطلوب تری برای ما در پی خواهد داشت و با اشاره به همکاری ایران با چین، حجم مناسبات و سرمایه گذاری های دو کشور افزود: ما در زمینه کاغذ تحریر کمبود جدی داریم و کاغذ بسته بندی نیز مورد نیاز کشور است و تولید این کالاهای پر اولویت از طرف دولت حمایت می شود.

جهانگیری افزود: مدیریت این مجموعه باید برنامه های توسعه این کارخانه را با جدیت پیگیری کند و مطمئن باشد دولت و بانک ها در زمینه سرمایه در گردش و اعتبارات به این واحدها کمک خواهد کرد.

او در پایان افزود: خراسان رضوی بخش خصوصی قدرتمندی دارد و بخش صنعت این استان نیز متکی به بخش خصوصی است.

انتهای پیام

[ad_2]
سایت منبع

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*