همکاری ایران و روسیه در مبارزه باتروریسم با قدرت ادامه خواهد یافت

[ad_1]

به نقل از صداوسیما، «حسین جابری انصاری» دستیار وزیر امور خارجه در امور سیاسی ویژه که در مسکو به سر می برد ظهر امروز با «میخائیل بوگدانوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار که در تالار تشریفات مسکو برگزار شد دو طرف درباره آخرین تحولات منطقه و نیز نشست گفتگوی ملی گروه‌های سوری در شهر سوچی روسیه ، رایزنی کردند.

میخائیل بوگدانوف در این دیدار افزود: اوضاع در خاورمیانه و شمال آفریقا با پویایی در حال تحول است و فرایندهای پیچیده ای که بعضا با هم در تناقض هستند ، جریان دارد .

ایشان افزود: برای ما جالب و مهم است که با دوستان ایرانی ارزیابی ها و پیش بینی ها را مورد تبادل نظر قرار دهیم .

بوگدانوف به اهمیت نشست سراسری گروه‌های سوچی اشاره کرد و افزود: بعد از این جلسه هیات های ایران و روسیه به سوچی خواهند رفت تا برای آمادگی برگزاری کنگره ملی سوریه ، آخرین هماهنگی ها انجام شود.

بوگدانوف تصریح کرد: روسای جمهور و وزرای خارجه دو کشور همکاری های تنگاتنگی دارند و این بیانگر روابط قوی و راهبردی ایران و روسیه است.

حسین جابری انصاری هم افزود: روابط ایران و روسیه در سطحی است که اقتضا می کند رایزنی های نزدیکی داشته باشیم .

دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی افزود: تحولات خاورمیانه و جهان عرب اقتضا می کند که این گفتگوها در فواصل کوتاه انجام شود .

ایشان تاکید کرد: مایل هستم امروز گفتگوهایی درباره مجموع تحولات منطقه و به طور خاص عراق ، لیبی با هم داشته باشیم.

جابری انصاری به اوضاع یمن و مرگ خاموش یک ملت در محاصره اشاره کرد و افزود: بحران فلسطین و بیت المقدس که برای دهه ها ادامه یافته و آخرین مورد تبادل نظر قرار می گیرد .

ایشان افزود: موضوع سوریه هم بخش مهمی از رایزنی ها را شامل می شود و در سوچی هم با شرکای روس و ترک ادامه خواهد یافت .

دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی تاکید کرد: مطمئن هستم این رایزنی ها به حل این مشکلات کمک خواهد کرد ، چرا که ظرفیت های بالایی در دو کشور برای حل مشکلات منطقه وجود دارد.

ایشان به ضرورت تداوم همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم اشاره و تصریح کرد: همکاری دو کشور در امر مبارزه با تروریسم با قدرت ادامه خواهد یافت .

[ad_2]
source_link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*